مشهد بویلر | مجری استخر, سونا و جکوزی خانگی و عمومی

تلفن : 38465713-051

طراحی و اجرای کامل استخر تاسیسات و تجهیزات تصفیه و گرمایش

سایت تخصصی استخر:مقالات آموزشی جکوزی

استخر جكوزي-لوله كشي و ايرجت ها

ايرجت ها (Airjet)

براي اتصال جت ها به يكديگر از دو رينگ در بالا و پايين استفاده مي گردد كه بسته به تعداد جت ها قطر هر يك از رينگ ها تعيين مي شود و معمولا قطر 3 اينچ براي هر رينگ كفايت مي كند.

در شكل زير نمونه اي از طرح ايزومتريك نازل براي يك نفر را مشاهده مي كنيد.

پمپ ايرجت(Airjet pump)

همانطور كه اشاره شد استفاده از جكوزي جهت ماساژ ماهيچه هاي بدن با آب مي باشد (آب درماني) نحوه حركت آب بدين طريق بوده كه آب از پايين ترين قسمت جكوزي توسط پمپ مكش شده و با فشار به نازل هايي كه در اطراف جكوزي قرار داده شده هدايت مي شود.

اين نازل ها با لوله هايي به هوا متصل مي باشند كه با توجه به ساختمان داخلي جت ها، در اثر سرعت زياد آب، هوا به درون نازل كشيده شده و در نهايت زياد، مخلوط آب و هوا با ماهيچه هاي بدن تماس پيدا مي نماید.

دبي هر نازل (جت) با قطر 1 سانتي متر و سرعت حركت آب 16m/s تقريبا 4.5m3/h يا 20(gpm) است و معمولا هر نفر 2 تا 3 نازل در نظر مي گيرند.

بنابراين پمپ ايرجت با دور 2900(rpm) بايد قادر به تامين دبي و هد مورد نياز نازل ها باشد خصوصا در تعيين هد پمپ، مقاومت بدن شناگر نيز بايد در محاسبه لحاظ شود.

مبدل جكوزي

مبدل آبگرم جكوزي بايد قادر باشد در شرايط زمستاني و در هنگام راه اندازي اوليه (تقريبا 6 ساعت) آب سرد 50 درجه فارنهايت (c100) را به دماي مطلوب 100 درجه فارنهايت برساند.

لوله كشي جكوزي

در مدار لوله كشي براي جكوزي در نظر گرفته مي شود، مدار اول مدار تصفيه و گرمايش آب جكوزي است كه همانند استخرهاي كوچك می باشد.

آب گرفته شده از كف جكوزي پس از عبور از صافي اوليه وارد پمپ شده و با فشار وارد صافي اصلي شده و در نهايت (در صورت استفاده از شير چند راهه) بخشي از آن وارد مبدل شده و پس از اختلاط مجددا وارد حوضچه مي شود.

در مدار دوم كه مربوط به ايرجت ها مي باشد، آب گرفته شده از جكوزي پس از عبور از صافي اوليه وارد پمپ ايرجت شده و بعد از ايجاد فشار وارد كلكتور ايرجت ها مي شود متعاقبا هوا هم از مسير ديگري وارد لوله ايرجت ها شده و مخلوط هوا و آب با سرعت زياد وارد حوضچه جكوزي مي گردد.

منبع : كتاب طراحي نگهداري تاسيسات مكانيكي آبي(استخر-سونا-جكوزي)

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت