مشهد بویلر | مجری استخر, سونا و جکوزی خانگی و عمومی

تلفن : 38465713-051

طراحی و اجرای کامل استخر تاسیسات و تجهیزات تصفیه و گرمایش

سایت تخصصی استخر:مقالات آموزشی سونا

چه مواقعی سونا ضرر دارد؟

در تمامی جهان، سونا تفریحی جذاب و پرطرفدار به حساب می ‌آید. علاقه ‌مندان به سونا معتقدند کمتر کاری است که همانند سونا، باعث آرامش جسمی و روحی ما گردد.

آن ها معتقدند کمتر چیزی مانند سونا آنان را به آرامش می ‌رساند. اما در عین حال باید دانست این تفریح می ‌تواند برای برخی از افراد خطرناک محسوب گردد و مشکلاتی را ایجاد نماید. پس بهتر است قبل از استفاده از سونا، در مورد وضعیت و سلامت خود با پزشک مشورت نمایید.

دلایلی برای استفاده از سونا

شکی نیست که سونا باعث تغییراتی در عملکرد بدن می ‌گردد. به عنوان مثال در عرض چند دقیقه، درجه حرارت پوست می ‌تواند به ۴۰ درجه ی سانتی ‌گراد برسد و ضربان قلب افزایش پیدا کند.اما تاثیر این تغییرات بر سلامتی بدن ما چیست؟

افزایش مقاومت در مقابل بیماری ‌ها

با توجه به مطالعاتی که در ۲ کشور فنلاند و آلمان انجام گردیده، سونا بدن را در حالتی مانند تب قرار می ‌دهد و با این کار سیستم ایمنی بدن را تحریک می ‌نماید. در نتیجه، افرادی که به طور منظم از سونا استفاده می ‌نمایند ۳۰ درصد کمتر از سایرین به آنفلوآنزا یا سرماخوردگی دچار می ‌گردند.

سوزاندن کالری بیشتر

با توجه به افزایش ضربان قلب و انجام عمل تعریق، یک جلسه سونا به تنهایی می‌ تواند حدود ۳۰۰ کالری را بسوزاند.

بهبود استرس و خواب بهتر

علاقه ‌مندان به سونا آن را راهی ایده ‌آل برای کاهش استرس و بهبود حال روحی خود می ‌دانند. سونا رفتن قبل از خواب نیز باعث می‌ گردد که شما خوابی خوب و آرام را تجربه نمایید.

آرامش و بهبود درد

از آن جا که سونا باعث افزایش گردش خون می ‌گردد، می تواند به تسکین درد، کمک شایانی نماید.

چه زمانی سونا مضر است؟

گروه خاصی از مردم، به ویژه افرادی با مشکلات قلبی باید برای رفتن به سونا بیشتر احتیاط نموده و در این زمینه با پزشک مشورت نمایند. به علاوه افرادی که مبتلا به بیماری ‌های التهابی میباشند، تب دارند یا دچار جراحت شده ‌اند نیز نباید به سونا بروند.
همچنین افرادی که بیماری‌ های واگیردار دارند باید از سونای خصوصی استفاده نمایند.

بهتر می باشد مدت زمانی که در سونا حضور دارید به میزان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بیشتر نگردد و پس از بیرون آمدن از سونا ۲ تا ۴ لیوان آب بنوشید.

بلافاصله پس از خوردن غذا و در حالی که معده پُر میباشد نیز نباید وارد سونا گردید. در ضمن دقت نمایید که سونا هرگز جای ورزش را نخواهد گرفت. پس برنامه ی ورزشی خود را حذف ننمایید.

در ضمن اگر احساس خوبی ندارید به سونا نرفته و زمانی که حس می ‌نمایید حالت‌ هایی مانند سرگیجه یا تنگی نفس و نظایر آن به شما دست می ‌دهد، سریع محیط سونا را ترک نمایید.

 

منبع : haftegy.ir

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت