مشهد بویلر | مجری استخر, سونا و جکوزی خانگی و عمومی

تلفن : 38465713-051

طراحی و اجرای کامل استخر تاسیسات و تجهیزات تصفیه و گرمایش

مقالات آموزشی استخر

ابعاد استخر شنا چیست؟

ابعاد استخرهای شنا تابعی از کاربرد و طراحی آن می باشد در عمل برای ساخت استخر بسته به اینکه برای مصارف عمومی یا خانگی و یا حرفه ای-قهرمانی و یا مجموعه آبی سرگرمی باشد ، از ابعاد های مختلفی استفاده می گردد.

ادامه مطلب: ابعاد استخر شنا چیست؟

 قصد ما از ارائه آموزش های مقدمات آشنا کردن دستهٔ اول با رشتهٔ ورزشی شنا می باشد. در قسمت اول شما را با چهار شنای اصلی که در رقابت های سطوح مختلف (از مسابقات محلی گرفته تا مسابقات جهانی) اجراء می گردند آشنا می کنیم. سپس از قسمت های بعدی به تدریج نه تنها به طور گسترده به هر یک از شنا خواهیم پرداخت بلکه به مهارت های اولیه مثل سر خوردن و مهارت های پیشرفته مثل استارت و برگشت ها نیز اشاره خواهیم نمود.

ادامه مطلب: آموزش مقدماتی چهار شنا

تمرین نفس کشیدن برای مبتدیان

لبه استخر را گرفته و تا ارتفاع شانه ها در آب فرو بروید. از دهان نفس بکشید. سپس تا رستنگاه مو و یا لبه (کلاه شنا )در آب فرو بروید. در هنگام فرو رفتن در آب با قدرت از دهان و بینی آب را با شدت بیرون برانید. این تمرین را 20 مرتبه تکرار کنید.

ادامه مطلب: آموزش شنا برای مبتدیان

تاريخچه

شواهد باستان شناسي نشان دهنده این است كه قدمت شنا و شنا كردن به 2500 سال قبل از ميلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن هاي آشور و يونان و روم باستان باز مي گردد. آنچه از گذشته آموزش شنا مي دانيم بر اساس يافته هايي است كه از « حروف تصويري » هيروگليف مصريان به دست آورده ايم.

ادامه مطلب: آموزش جامع شنا

تجهيزات تاسيسات استخر- پمپ ها

بخش دوم :

2)-براي تعيين قطر پروانه با فرض اينكه كاركرد پمپ بصورت مداوم باشد مورد "الف" را انتخاب كنيم. سپس به منحني مشخصات هيدروليكي پمپ 315-65 در دور 1450 مراجعه كرده و نقطه تقاطع آبدهي 50(m3/h) و ارتفاع 29 (m) را يافته و اولين منحني بالاي اين نقطه را كه مربوط به پروانه با تراش 310 مي باشد را انتخاب مي كنيم .

بنابراين پمپ مورد تقاضا، پمپ گريز از مركز 315-65 ، 1450 دور در دقيقه با تراش 310 مي باشد.

ادامه مطلب: تجهيزات تاسيسات استخر- پمپ ها-بخش دوم
کپي رايت © تمامي حقوق مربوط به این وب سایت می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع مجاز است .
تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت