مشهد بویلر | مجری استخر, سونا و جکوزی خانگی و عمومی

تلفن : 38465713-051

طراحی و اجرای کامل استخر تاسیسات و تجهیزات تصفیه و گرمایش

مقالات آموزشی استخر

 قصد ما از ارائه آموزش های مقدمات آشنا کردن دستهٔ اول با رشتهٔ ورزشی شنا می باشد. در قسمت اول شما را با چهار شنای اصلی که در رقابت های سطوح مختلف (از مسابقات محلی گرفته تا مسابقات جهانی) اجراء می گردند آشنا می کنیم. سپس از قسمت های بعدی به تدریج نه تنها به طور گسترده به هر یک از شنا خواهیم پرداخت بلکه به مهارت های اولیه مثل سر خوردن و مهارت های پیشرفته مثل استارت و برگشت ها نیز اشاره خواهیم نمود.

 

شنای کرال سینه

سریع ترین سبک شنا، شنای کرال سینه میباشد. این سبک دارای تاریخ تحولات طولانی می باشد. شنای کرال سینه زودتر از سه سبک دیگر پیدایش یافته است. در مسابقات رسمی هرگاه به شناگران آزادی انتخاب سبک داده می گردد آنها ترجیح می دهند تا شنای کرال سینه را برگزینند. این سبک به شناگران این فرصت را می دهد تا با صرف انرژی کم با سرعت در آب به پی بروند. این سبک شنا را بیشتر مردم می شناسند. در مقایسه با سایر سبک های شنای کرال سینه را اکثر مردمی که کمی شنا می دانند بهتر اجراء می نمایند. اما باید دانست که اجراء مطلوب شنای کرال سینه نیاز به تمرین فراوان دارد. شاید یکی از دلایلی که مردم این شنا را زودتر فرا می گیرند، آن باشد که حرکات دست و پای کرال سینه نیاز به هماهنگی زیادی ندارند. یعنی می توان حرکات دست را مستقل از حرکات پا فرا گرفت و اجراء نمود. در این شنا حرکات دست به اندازهٔ ۷۰ درصد و حرکات پا به اندازهٔ ۳۰ درصد در پیشروی نقش دارند.

شنای کرال پشت

در سال ۱۹۰۲ اولین مسابقهٔ رسمی و بین المللی شنا برگزار گردد. درست در همین سال شنای کرال پشت برای اولین بار شناخته شد. ولی کسی در رقابت های شنای سال ۱۹۰۲ با این سبک شنا نکرد. اما درست ۱۰ سال بعد یعنی در سال ۱۹۱۲ این شنا رسماً در کلیهٔ مسابقات گنجانده شد. هنگام شنای کرال پشت بدن به حالت طبیعی خوابیده روی تختخواب میباشد. حرکات پا به جای آنکه مانند کرال سینه آب را به سمت استخر براند به سمت بالا می راند. نقش پا در شنای کرال پشت به مانند شنای کرال سینه برای حفظ شناوری بدن میباشد. بنابراین حرکات دست ها نقش اصلی را در پیشروی به عهده دارند. مربیان بعد از آموزش شنای کرال سینه شنای کرال پشت را آموزش می دهند. علت این کار شباهت زیاد حرکات پاها در این دو رشته شنا می باشد.

شنای قورباغه

سومین شنای رسمی که در استخرها آموزش داده می گردد شنای قورباغه است. سبک شنای قورباغه از روش شنا کردن قورباغه اقتباس شده میباشد. همان طور که در تصویر روبه رو دیده می گردد انسان قادر است حرکات دست و پای قورباغه را تقلید کرده و مانند یک قورباغه در آب شناور شده و به پیش برود. فراگیری شنای قورباغه نیازمند ایجاد هماهنگی بین دست ها و پاها میباشد. برخلاف شناهای کرال سینه و کرال پشت که شناگر برای پیشروی نیازی به هماهنگ کردن دست ها و پاها ندارد. شنای قورباغه دارای کاربردهای زیادی میباشد. از این شنا در نجات غریق برای حمل شناگر خسته یا آسیب دیده استفاده می گردد. همچنین چنانچه این شنا را سربالا شنا کنیم سبک مناسبی برای شنا کردن در آب های آزاد مثل رودخانه و دریا می باشد.

شنای پروانه

همچون شنای قورباغه، شنای پروانه نیز از حرکات اندام جانوران تقلید شده میباشد. منتهی در شنای پروانه به جای تقلید از یک جانور از ترکیبی از حرکات دو جانور دیده می گردد. حرکات دست از پروانه و حرکات پا از حرکت دم دلفین و حرکات تمامی بدن نیز از شنای دلفین در آب تقلید می گردد. یادگیری شنای پروانه نیازمند فراگیری حرکات دست و پا به طور جداگانه میباشد. برای اجراء مطلوب و زیبای این شنا، شناگر باید بین حرکات دست ها و پاهای خود هماهنگی به وجود آورد. اجراء این شنا نسبت به سه شنای دیگر مشکل تر است همچنین یادگیری این شنا نیز وقت گیر می باشد. بنابراین مربیان شنا به تجربهٔ آموزش شنای پروانه را پس از آنکه فرد سه شنای کرال سینه، کرال پشت و قورباغه را به خوبی فراگرفت، آغاز می نمایند. اکثر مربیان، شناگران و مردم بر این اعتقاد هستند که شنای پروانه زیباترین سبک شنا است که بشر توانسته است آن را اجراء نمود.

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت