مشهد بویلر | مجری استخر, سونا و جکوزی خانگی و عمومی

تلفن : 38465713-051

طراحی و اجرای کامل استخر تاسیسات و تجهیزات تصفیه و گرمایش

سایت تخصصی استخر:بیماریهای استخر

انتقال بيماري هاي واگيردار از طريق استخر


بتسابه سليمان زاده - لذت بخش ترين جايي که در گرماي طاقت فرساي تابستان مي‌توان يافت، استخر است. دراين فصل، به ويژه در سال جاري که گرماي هوا بيش از سال‌هاي گذشته است، شنا يکي از بهترين روش‌ها براي تمدد اعصاب، گذران اوقات فراقت و شاداب شدن است. البته تا مي‌خواهيم به شنا کردن فکر کنيم افکار مختلف در سر چرخ مي‌زنند اولين مساله هزينه اين تفريح شيک و دوست داشتني است که با جيب بسياري از خانواده‌ها جور در نمي‌آيد، اما از اين مساله که بگذريم بايد در انتخاب استخر و محل شنا دقت کنيم. بايد سلا مت آب را در نظر بگيريم تا از لذت شنا کردن به اندوه بيماري نرسيم.


وارد استخر که مي‌شويم رطوبت سنگين آب و بوي کلر هر دو به استقبالمان مي‌آيند و همزمان با آن صداهاي شورانگيزي که از بازي بچه‌ها در آب ايجاد شده، هيجان را صد چندان مي‌کنند تا زودتر خودمان را به آب برسانيم و با آرامش آبيش پيوند بخوريم.شنا يکي از زيباترين ورزش‌ها و يکي از ساده ترين درمان‌ها براي بيماري‌هاي عضلا ني و روحي میباشد ولي آلودگي آب استخرها، اين روزها تبديل به يک مساله نگران کننده شده است  که فکر بسياري از خانواده‌ها را مشغول کرده. مواد ميکروب زدايي استخرها، خطر بروز آسم و سرطان را تشديد مي‌نمایند.

ترکيب مواد گندزدا در آب استخرها با ضد آفتاب‌ها و عرق بدن مي‌تواند مواد شيميايي سمي توليد نماید که در نهايت منجر به سرطان مي‌گردد.. اما مصرف کم آن باعث ازدياد ميکروب‌ها و قارچ‌ها مي‌گردد و از سوي ديگر، مصرف زياد آن آلرژي زا و تشديد کننده بيماري میباشد. اين آلرژي ها، علائم چشمي به صورت قرمزي، خارش، ريزش اشک و تحريک و سوزش چشم و يا علائم بيني مثل عطسه، آب ريزش، خارش و گرفتگي بيني ايجاد مي‌نماید.در بيماران مبتلا به آسم نيز علائمي چون سرفه، خس خس و تنگي نفس ديده مي‌گردد. اين علائم، زماني که فرد در آب میباشد يا حتي ساعت‌ها بعد از تماس با آب، مي‌تواند بروز کند يا تشديد گردد. بيماران مبتلا به عفونت انگلي در صورتي که قبل از رفتن به استخر دوش نگيرند، آب را آلوده کرده و انگل‌ها را که با چشم قابل رويت نيستند، در آب پخش مي‌نمایند و در نتيجه موجب بروز اين بيماري مي‌گردند.

نکته مهم ديگر عفونت‌هاي قارچي است که در محيط‌هاي گرم بيشتر زندگي مي‌نمایند و معمولا در چين‌هاي بدن مثل زير بغل و کشاله ران مشاهده مي‌گردد و در صورتي که فرد مبتلا به اين عفونتها به استخر برود موجب آلودگي آب و انتقال بيماري به ديگران مي‌گردد. انواع قارچ‌هاي پوستي اعم از قارچ لاي انگشتان پا، سر و... جزو بيماري‌هاي عفوني فصل گرما به شمار ميآيند که رعايت بهداشت فردي بهترين راه مقابله با بروز اين عارضه پوستي می باشد. رطوبت، گرما و تعريق فراوان شيوع و گسترش بيماري‌هاي قارچي پوست را افزايش مي‌دهد.به طور خلاصه اهم بيماريهاي قابل انتقال ازطريق استخر بيماريهاي جلدي و پوستي، عفونت چشم و گوش و حلق و بيني، بيماري‌هاي انگلي و بيماري‌هاي گوارشي و اسهالها ميباشند.براي جلوگيري از انتشار الودگي‌هاي ميکروبي و انگلي حاصل از انتقال بيماري شناگران به آب استخرها بايد اين اقدام‌هاي بهداشتي را انجام داد: شناگران پيش از ورود به استخر از نظر سرما خوردگي , جوش و تبخال، التهاب چشمها و يا هر عفونت ديگري که بر اثرآن احتمال آلودگي آب و در نهايت ساير شناگران را سبب مي‌گردد معاينه شوند و در صورت داشتن مورد خاص آن بيماري از ورود آنها به استخر جلوگيري گردد. شنا گران بايد قبل از ورود به استخر دوش بگيرند و پس از خروج از استخر نيز بدن خود را با مواد شوينده خوب بشويند.

هر شناگر بايد از مايو , کلاه شنا , حوله , دمپايي مجزا و مخصوص به خود استفاده نمایند و نبايد به صورت مشترک از اين وسائل استفاده نمود. از پذيرش مراجعان بيش از حد ظرفيت استخر جلوگيري شود.حوضچهء کوچکي براي ضد عفوني کردن پاي شناگران قبل از ورود به استخرجهت مبارزه با بيماري‌هاي قارچي احداث گردد. حوضچهء اطراف استخر , محل‌هاي رخت کن و دوش‌ها دائما نظافت و ضد عفوني گردد. درجه حرارت مناسب براي اب استخر رعايت شود. کيفيت فيزيکي و باکتريولوژيکي اب استخر در تمام مدت بايد آزمايش گردد.

منبع : ابتکارنیوز

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت